Protetik Diş Tedavisi Nedir?

Ağızda eksik olan dişlerin yerine protez yapılarak hem sağlık hem de görsel olarak kişinin ihtiyacını karşılayan diş hekimliği branşıdır. Dişler ve çevre dokularının kaybı estetik, fonksiyonel, fonetik ve moral açısından kayıplara neden olur. Bu nedenle bu kayıpların protez yapılarak telafi edilmesi gerekir. Diş protezleri temel olarak sabit protezler, hareketli protezler ve implant üstü protezler olarak sınıflandırılabilir.

İmplant diş yerleştirme işlemi ne kadar sürer?

Yerleştirilecek bölgeye ve implant diş sayısına bağlı olmakla beraber ortalama 30-60 dakika arasında süren bir işlemdir.

İmplant diş yerleştirildikten sonra neler yiyebilirim?

Diş hekiminiz operasyonu takip eden birkaç gün için size yumuşak yiyeceklerin ağırlıkta olduğu bir diyet önerecektir.

Dental İmplant bakımında benim rolüm nedir?

Fırçalama ve diş ipi kullanımı evde yapılacak tedavileri kapsamakla birlikte düzenli olarak diş hekimine gitmeniz gerekmektedir.

İmplant dişlerin ömrü ne kadardır?

Uygun şekilde kullanılıp, bakımı yapıldığı takdirde 40 yılı aşkın süre ile implantlarınız size hizmet edecektir. Megadentist implantdişleriniz için ömür boyu yenileme garantisi sunmaktadır.

Eğer implant diş kemikle birleşmez ve başarısız olursa ne olur?

İmplant bulunduğu yerden çıkartılır ve o bölgenin iyileşmesi beklenir. Yeterli süre sonunda mevcut kemik uygun ise başka bir implant o bölgeye yerleştirilir.

İmplant dişler sigorta kapsamında mıdır?

Çoğu işlem gibi dental implantta sigorta kapsamına girmemektedir. Diş hekimlerimiz sizler için uygun ve avantajlı ödeme seçenekleri sunmakadır.

Hemen Randevu Al

Hizmetlerimiz ve firmamız hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

 

Gönder

Sabit protezler, mevcut dişlerden destek alınarak yapılan ve bu dişlere yapıştırılarak sabitlenen protezlerdir. Hasta tarafından çıkarılamadıkları için sabit protezler olarak adlandırılırlar. Sabit protezlerin yapımında metal altyapılı veya metal altyapısız porselenler kullanılmaktadır. Tek dişlerin üzerine yapılan kaplamalar veya eksik dişleri tamamlamak için komşu dişler küçültülerek yapılan köprüler, sabit protez çeşitleridir.

Hareketli protezler hem dişlerden hem de kaybedilen diş bölgesinde kalan diş eti, diş ve kemik dokusundan destek alınarak yapılan protezlerdir. Genellikle, ağızda kalan dişlerin sayısı ve yerleşimini sabit protez yapmaya izin vermezse tercih edilmektedir.

Dişsiz boşluklardan destek almak için dişsiz bölgelere de yayılan parçaları olduğundan kısmen sabit protezlerden büyüktürler. Hasta tarafından kolaylıkla çıkarılıp takılabilirler. Dişlerin kısmen kaybedildiği durumlarda kancalar (kroşe) veya hassas tutucular vasıtasıyla mevcut dişlere tutturulan protezlere hareketli bölümlü protez denir.

Dişlerin tamamen kaybedildiği durumlarda ise, dişsiz bölgelerdeki diş eti ve kemiğe oturan tam (total) protezler yapılır.

İmplant, kaybedilen dişlerin yerini almak üzere çene kemiğine yerleştirilen diş kökü şeklindeki titanyum vidalardır. Kaybedilen bir diş, komşu dişlere dokunmadan, doğala en yakın haliyle implantlar ile iade edilebilir. Hareketli bir protez kullanmak zorunda olan hastanın protezleri sabit proteze çevrilebilir veya tam protezlerin ağızdaki hareketlerini azaltmak ve tutuculuğunu arttırmak için yine implantlar kullanılabilir. İmplantlar protez yapımı açısından sınırlamaları kaldırmak üzere birçok alternatif çözüm sağlayabilirler.

Herhangi bir sorunuz mu var?

+90 212 415 29 39