Çoklu Diş İmplant Tedavisi

Dişlerinizin ağız yapınız ve yüzünüz ile uyumlu bir şekilde olması estetik açıdan önemlidir. Doğal ve estetik bir diş görünümü için birçok işlem yapılır. Estetik bir gülüş için çeşitli işlemler yapılarak gülümseme görünümü düzenlenebilir. İmplant tedavisi bu işlemlerden biridir.

İmplant, kısmi, tam veya tek diş kayıplarının tedavisinde tavsiye edilir. Diş kayıplarının tedavisinde bir devrim niteliği taşıyan implant, günümüz teknolojisinde gerçek dişe en yakın uygulama olarak bilinir. Basit bir şekilde yapılan ağrısız bir işlemdir. Diş köküne yerleştirilen bir aparat olan implant dikiş gerektirmez.

İmplant tedavisi diş kaybının fazlalığına göre değişebilir. Tek bir diş kaybı yaşayan kişiler, tek diş implant tedavisi ile eksikliği giderebilir. Tam dişsizlik sorunu yaşayan bir hastaya full ağız implant tedavisi önerilir. Birden fazla diş eksikliği yaşayan hastalara ise implant destekli köprüler ile çoklu implant tedavisi tavsiye edilir.

Tedavi Süreçlerimiz

Bu sayfada yer alan bilgiler ön bilgi niteliği taşımaktadır. Uzman Hekimlerimiz tarafından yapılacak muayeneler akabinde tanı, tedaviler ve süreç ile alakalı net bilgiler tarafınıza aktarılmaktadır.

İşlem Sayısı

İşlem Sayısı

2-3 Sefer

İşlem Süresi

İşlem Süresi

10 Gün

Anestezi Yöntemi

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

Yok

İşe Dönme Süreci

İşe Dönme Süreci

Hemen

Tam İyileşme Süreci

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Yeme İçme Süreci

Yeme – İçme Süreci

2 Saat Sonra

Sıkça Sorulan Sorular

Çoklu diş implant tedavisi, birden fazla diş eksikliği olan kişilere önerilir. Çene yapısı implanta uygun olan, 18 yaşını doldurmuş olan ve çene gelişimini tamamlayan bireylere uygulanabilir.

Çoklu diş implant tedavisi, alt ve üst çeneye ayrı ayrı yapılabilir. Birden fazla sayıda implant tedavisi yapılabilir. Tedavisi alan kişinin sağlık durumu ve yaşı dikkate alınarak farklı tedavilere yanıt vermemesi gibi durumlarda; altı ile on diş arasında implant tedavisi yapılabilir. Bu tedavide genel olarak kısmi hareketli protezler ve köprü metodu kullanılır.

Çoklu diş implant tedavisi, kaybedilen dişlerin işlevlerini geri kazanmak için en iyi yöntemlerden biridir. Çoklu diş implantının avantajları aşağıdaki gibidir.

  • Diğer diş tedavi yöntemlerine göre daha uzun ömürlü ve güvenilir olduğu için sıkça tercih edilir.
  • Herhangi bir diş desteği olmadan uygulanan çoklu diş implant tedavisi ameliyat sırasında sağlam dişlere zarar vermez.
  • Aynı zamanda doğal diş görünümü elde edebilmek için ideal bir yöntemdir.
  • Bireylere çiğneme işlevini geliştirme imkanı verir.
  • Çoklu diş implantı, estetik ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Bu sebeple doğal ve estetik bir gülüşe sahip olmak mümkünüdür.
  • Tedavi bittikten sonra kolaylıkla temizlenebilir. Sağlam ve normal dişlerle arasında fark yoktur.

Çoklu diş implant tedavisi konusundaki bilgisi ve deneyimi ile güven veren Megadentist hem yurtiçi hem de yurtdışından gelen hastalara estetik ve doğal gülüş olanağı verir. Uzun yıllar boyu kazandığı tecrübe ile hastalara kaliteli ve güvenilir implant hizmeti sunar. Megadentist, implant alanındaki tecrübeleri ile sayısız hastaya implant tedavisi uygulamıştır ve uygulamaya devam etmektedir. Kaliteli, dürüst, insan odaklı ve güvenilir hizmet anlayışı ile hizmet verir.

Yerleştirilecek bölgeye ve implant diş sayısına bağlı olmakla beraber ortalama 30-60 dakika arasında süren bir işlemdir.

Diş hekiminiz operasyonu takip eden birkaç gün için size yumuşak yiyeceklerin ağırlıkta olduğu bir diyet önerecektir.

Tedavi planına bağlı olarak 3-9 ay arasında değişebilir.

Fırçalama ve diş ipi kullanımı evde yapılacak tedavileri kapsamakla birlikte düzenli olarak diş hekimine gitmeniz gerekmektedir.

Uygun şekilde kullanılıp, bakımı yapıldığı takdirde 40 yılı aşkın süre ile implantlarınız size hizmet edecektir. Megadentist implantdişleriniz için ömür boyu yenileme garantisi sunmaktadır.

İmplant bulunduğu yerden çıkartılır ve o bölgenin iyileşmesi beklenir. Yeterli süre sonunda mevcut kemik uygun ise başka bir implant o bölgeye yerleştirilir.

Çoğu işlem gibi dental implantta sigorta kapsamına girmemektedir. Diş hekimlerimiz sizler için uygun ve avantajlı ödeme seçenekleri sunmakadır.

Hekimler TR

Hızlı Randevu Talep Formu

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field