Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı ile gülüşünüzü tasarlayın.

Dişlerinizin sağlığını önemsiyoruz, sağlıklı dişleri ve estetik gülümsemeyi gülüş tasarımı ile tamamlıyoruz.

Güzel bir gülüş, hoş bir gülümseme kim istemez ki! Güzel bir gülüş başta özgüven olmak üzere birçok avantaj sağlar.

Megadentist olarak kişiye her yönüyle analiz yapıyor ve en uygun gülüşü tasarlıyoruz. Hastanın ihtiyaçlarına ve taleplerine göre yol haritası belirliyor, düzgün, sağlıklı ve estetik dişlere sahip olmalarını sağlıyoruz.

Estetik Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı bir diğer adıyla Gülüş Estetiği, dişlerinizi yüzünüzle ve gözlerinizle uyumlu hale getirerek estetik ve doğal bir görünüm elde edilmesini sağlayan işlemlerdir. Gülüş estetiği ile gülümseme görünümü iyileştirilir. Diş yapısı ve diş eti görünü estetik bir şekilde düzenlenir.

Tedavi Süreçlerimiz

Bu sayfada yer alan bilgiler ön bilgi niteliği taşımaktadır. Uzman Hekimlerimiz tarafından yapılacak muayeneler akabinde tanı, tedaviler ve süreç ile alakalı net bilgiler tarafınıza aktarılmaktadır.

İşlem Sayısı

İşlem Sayısı

2-3 Sefer

İşlem Süresi

İşlem Süresi

10 Gün

Anestezi Yöntemi

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

Yok

İşe Dönme Süreci

İşe Dönme Süreci

Hemen

Tam İyileşme Süreci

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Yeme İçme Süreci

Yeme – İçme Süreci

2 Saat Sonra

Sıkça Sorulan Sorular

Gülüş estetiği ile diş ve diş etine yönelik tüm cerrahi işlemler yüze en uygun gülüşü elde etmek amacıyla yapılır. Gülüş tasarımı yapılmadan önce estetik görünümü bozan durumlar tespit edilir. Bireyin ihtiyaçlarına göre estetik diş ve diş eti uygulamaları planlanır. Özel bilgisayar programları ile estetik tasarım tasarlanır. Gülüş tasarımı hasta tarafından onaylandığı takdirde işlemler başlar.

Gülüş tasarımı ile daha genç görünmek mümkündür. Gülüş estetiği ile her açıdan sağlıklı ve bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Gülüş tasarımı yapılırken diş estetiğinin yanı sıra diş sağlığına da önem verilir.

Güzel görünümlü ve sağlıklı dişler hem sağlık hem de sosyal hayat açısından oldukça önemlidir. Çarpık, çürük veya kırık dişler kötü bir görüntü oluştururken dişlerin bembeyaz, yüze uygun ve sağlıklı görünmesi özgüveni artırır, kişiye mutluluk sağlar.

Gülüş tasarımında hastanın gereksinimlerini doğru tespit etmek ve en uygun tedavini planını oluşturmak gerekir. İlk aşamada ağız ve diş sağlığınızın mevcut durumunu belirlemek ve diş sağlığı için gerekli işlemlerinin tamamlanması gerekir. Diş sağlığı oluşturulduktan sonra gülüşünüzün estetik yapısı belirlenir. Kişisel taleplerin yanı sıra estetik açısından gerekliliklere göre tasarım planlaması yapılır.

Gülüş tasarımı planlaması için yapılan işlemler;

 • Diş eti hastalıklarının tedavisi
 • Ayrık dişlerin tedavisi
 • Diş renginin beyazlatılması
 • Porselen, lamine ya da zirkonyum diş kaplama
 • Çürük veya kırık dişlerin tedavisi veya çekimi
 • Estetik dolgu uygulaması
 • Gereksinimler doğrultusunda farklı uygulamalar

Gülüş tasarımında ilk aşamada yüzünüzün şekli belirlenir ve dişlerin formu tespit edilir. Gülüş tasarımında nasıl bir yüze sahip olunacağı cinsiyet, yaş, yüz hatları ve dudaklar gibi birçok faktöre bağlı olarak değişken göz önünde bulundurulur.

Dudak ve diş eti uyumu sağlanarak mükemmel gülüş elde edilmesi amaçlanır. Gülüş tasarımında beyazlığın yanı sıra diş etlerinin sağlıklı bir görünüme kavuşması da amaçlanır. Gülüş tasarımında mevcut diş yapısı porselen, zirkonyum ya da lamine kaplama ile düzeltilir. Diş eti estetiği uygulamaları ile diş etleri ve diş arasındaki uyumsuzluk giderilir.

Gülüş tasarımı için yapılan işlemler

 • Porselen lamine
 • Diş beyazlatma
 • İmplant tedavisi
 • Pembe estetik
 • Zirkonyum kaplama veya porselen kaplama
 • Ortodonti tedavi

Gülüş tasarımı işleminin ne kadar süreceği yapılan işleme göre değişebilir. Kişinin gereksinimlerine ve tercihlerine göre uzun dönemde yapılabileceği gibi 1 hafta gibi kısa bir zamanda da tamamlanabilir.

Gülüş tasarımında dişlerin simetrisinin yanı sıra diş etlerinin simetrisinin de yakalanması gerekmektedir.

Gülüş tasarımı kişiye özel tasarlanır. Dijital gülüş tasarımı ile hastaların estetik diş tedavisinden önce gülüşündeki değişimi görebilir. Dijital gülüş tasarımı ile uygulanacak tedavinin planlanması ve işlem sonucu dijital olarak kişiye sunulmaktadır. Günümüz yazılımları ile iki boyutlu planlamayı üç boyutlu modellemeye aktararak üç boyutlu olarak gösterebilmek mümkündür. Dijital gülüş tasarımı ile hata payı azaltılarak yüksek başarılı tasarımlar ortaya konur.

Estetik diş hekimliği; ağız ve diş bölgesinin sağlık ve estetik açıdan yeniden düzenlenmesini ele alır. Sağlıklı ve estetik bir gülüş tasarlamayı amaçlar.

Estetik diş hekimliği uygulamaları şunlardır:

 • Gülüş Tasarımı
 • Dental Lamina (Yaprak Porselen)
 • Dolgu Tedavisi (Beyaz Kompozit Dolgular, Inley – Onley Dolgular)
 • Porselen Kronlar
 • Zirkonyum Kronlar
 • Diş Beyazlatma

Hekimler TR

Hızlı Randevu Talep Formu

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field