All on Four (2)

All On Four ile eşsiz gülümsemenizi geri kazanın.

All On Four tekniği, kanıtlanmış ve etkin bir tekniktir. All on four yöntemi ile cerrahi işlem ile tam bir diş seti elde etmeniz mümkündür.

All On Four Nedir?

All On Four tedavisi hiç dişi olmayan ya da yakın zamanda dişsiz kalabilme olasılığı bulunan hastalarda sinüs lift, kemik erimesi ve kemik yetersizliği nedeniyle cerrahi operasyon yapmak durumunda kalmamak için uygulanan bir yöntemdir. Aynı gün içerisinde 4-6 implant üzerine sabit bir tam çene protetik restorasyonu yapılan bir yöntemdir.

All on four implant yöntemi dörtlü implant yöntemi olarak bilinir. Geleneksel implantlardan oldukça gelişmiş bir sisteme sahiptir. Dörtlü implant yönteminde her eksik diş için bir implant kullanmak yerine üstte ve altta dörder tane implant kullanılır. Daha sonra bu implantların üzerine diş protezi sabitleme yapılır.

Dişsiz ya da dişsiz kalma ihtimali bulunan hastalar için geleneksel implant yöntemine göre daha ekonomik bir işlemdir. Kullanılan implant sayısının az olması sebebiyle daha az maliyetlidir.

Tedavi Süreçlerimiz

Bu sayfada yer alan bilgiler ön bilgi niteliği taşımaktadır. Uzman Hekimlerimiz tarafından yapılacak muayeneler akabinde tanı, tedaviler ve süreç ile alakalı net bilgiler tarafınıza aktarılmaktadır.

İşlem Sayısı

İşlem Sayısı

2-3 Sefer

İşlem Süresi

İşlem Süresi

10 Gün

Anestezi Yöntemi

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

Yok

İşe Dönme Süreci

İşe Dönme Süreci

Hemen

Tam İyileşme Süreci

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Yeme İçme Süreci

Yeme – İçme Süreci

2 Saat Sonra

Sıkça Sorulan Sorular

All On Four tedavisi, implant tedavisine engel teşkil edecek bir hastalığı bulunmayan tam dişsiz hastalara uygulanabilir.

  • Tam dişsiz hastalara aynı gün bir cerrahi işlem ile işlem yapılabilir.
  • Dental implant ameliyat süresi kısadır.
  • Kişiye özel gülüş estetiği sunar.
  • Bakımı kolaydır.
  • Tedavi süresi kısa olduğundan farklı şehir veya ülkeden gelen hastalar hızlıca tedavi edilir.
  • Geleneksel diş implantına göre hem hızlı hem de uygun maliyetlidir. Tek cerrahi işlem ile işlevsel dişlere sahip olabilirsiniz.
  • All On Four tedavisi yaptırmak isteyen hasta ilk aşamada ayrıntılı bir klinik ve radyolojik muayeneden geçirilir. Bilgisayarlı tomografi üzerinde ölçüm yapılarak planlama gerçekleşir. All On Four, cerrahi ve protez olmak üzere iki aşamadan meydana gelir. Planlamaya uygun olarak hastaya 4 adet implant yerleştirilir. Aynı gün geçici diş protezi implantın üzerine sabitlenir. 3 ayın ardından ise hastaya daimi diş protezi takılır.All on four tedavisinin ardından tedavi ve iyileşme süreci kısa ve ağrısız ilerler. Çiğneme ve konuşma fonksiyonlarına da aynı gün kavuşulur.

Yerleştirilecek bölgeye ve implant diş sayısına bağlı olmakla beraber ortalama 30-60 dakika arasında süren bir işlemdir.

Diş hekiminiz operasyonu takip eden birkaç gün için size yumuşak yiyeceklerin ağırlıkta olduğu bir diyet önerecektir.

Tedavi planına bağlı olarak 3-9 ay arasında değişebilir.

Fırçalama ve diş ipi kullanımı evde yapılacak tedavileri kapsamakla birlikte düzenli olarak diş hekimine gitmeniz gerekmektedir.

Uygun şekilde kullanılıp, bakımı yapıldığı takdirde 40 yılı aşkın süre ile implantlarınız size hizmet edecektir. Megadentist implantdişleriniz için ömür boyu yenileme garantisi sunmaktadır.

İmplant bulunduğu yerden çıkartılır ve o bölgenin iyileşmesi beklenir. Yeterli süre sonunda mevcut kemik uygun ise başka bir implant o bölgeye yerleştirilir.

Çoğu işlem gibi dental implantta sigorta kapsamına girmemektedir. Diş hekimlerimiz sizler için uygun ve avantajlı ödeme seçenekleri sunmakadır.

Hekimler TR

Hızlı Randevu Talep Formu

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field