Diş Pırlantası

Diş pırlantası diğer adıyla diş kristalleri estetik diş hekimliği kapsamında rağbet gören işlemlerden biridir. Diş pırlantası, hoş ve estetik bir görüntü sunduğu için tercih edilir. Diş yüzeyine zarar vermemesi ve ağız sağlığı için bir risk oluşturmaması sebebiyle kolaylıkla kullanılır.

Diş pırlantası, hastanın kendi isteğine bağlı olarak yapay kristal taşların ya da pırlantaların diş yüzeyine özel bir teknikle yapıştırılmasıdır. Talebe göre diş kristali ya da diş pırlantası takılabilir. Diş yüzeyinde bir aşındırma olmadan istenen dişin görünen yüzüne özel yapıştırıcılar yardımıyla yapıştırılır. Diş yüzeyinden düşmesi oldukça zordur. Diş pırlantaları, gülüşe ve yüze estetik katar.

Diş Pırlantasının Avantajları

Diş pırlantasının avantajları şu şekildedir;

 • Estetik bir gülüş
 • Beyaz dişler
 • Tasarlanmış gülüş

Tedavi Süreçlerimiz

Bu sayfada yer alan bilgiler ön bilgi niteliği taşımaktadır. Uzman Hekimlerimiz tarafından yapılacak muayeneler akabinde tanı, tedaviler ve süreç ile alakalı net bilgiler tarafınıza aktarılmaktadır.

İşlem Sayısı

İşlem Sayısı

2-3 Sefer

İşlem Süresi

İşlem Süresi

10 Gün

Anestezi Yöntemi

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

Yok

İşe Dönme Süreci

İşe Dönme Süreci

Hemen

Tam İyileşme Süreci

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Yeme İçme Süreci

Yeme – İçme Süreci

2 Saat Sonra

Sıkça Sorulan Sorular

Estetik diş hekimliğine giren diş kristali kolay uygulaması ve dişe zarar vermemesi sebebiyle her yaş grubundan istenilen kişilere kolaylıkla uygulanabilir. İsteyen herkesin kolaylıkla yaptırabileceği diş pırlantası, uzman diş hekimleri tarafından uygulanır.

Diş pırlantası uygulaması, diş hekimleri tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Beyaz dişlerde daha hoş duran diş pırlantasında ilk aşamada hastanın ağız ve diş sağlığının oluşturulması gerekir. Diş plakları temizlenir, dişlerde çürük varsa arındırılır. Diş beyazlatma uygulaması yapılabilir. Ağız hijyeni ve estetik görüntü oluşturulduktan sonra diş pırlantası işlemi yapılır.

Diş pırlantası uygulamasında pırlantanın dış yüzeyine gelen kısmı çok hafif bir aşındırma işleminden geçer. Diş pırlantası, uygulama yapılacak bölgeye özel yapıştırıcı ile uygulanır. Çok az miktarda aşındırma yapılması sebebiyle uzun yıllar kullanılabilir.

Siz de diş pırlantaları ile gülüşünüzü ve dişlerinizi estetik hale getirin. Megadentist, gülüşünüzü tasarlar ve diş pırlantası ile estetik dişler ve gülüş elde etmenize yardımcı olur.

Estetik diş hekimliği; ağız ve diş bölgesinin sağlık ve estetik açıdan yeniden düzenlenmesini ele alır. Sağlıklı ve estetik bir gülüş tasarlamayı amaçlar.

Estetik diş hekimliği uygulamaları şunlardır:

 • Gülüş Tasarımı
 • Dental Lamina (Yaprak Porselen)
 • Dolgu Tedavisi (Beyaz Kompozit Dolgular, Inley – Onley Dolgular)
 • Porselen Kronlar
 • Zirkonyum Kronlar
 • Diş Beyazlatma

Hekimlik ve sanatın birleştiği gülüş tasarımında, öncelikle yüzünüzün şekli tespit ediliyor ve hangi formda dişlere sahip olmanız gerektiği belirleniyor. Nasıl bir gülüşe sahip olmanız gerektiği, cinsiyet, yaş, yüz hatları, dudaklar gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiyor.

Diş eti, diş, dudak uyumu sağlanarak mükemmel bir gülüş elde edilmesi hedeflenen gülüş tasarımı işleminde beyazlığın yanı sıra diş etlerinin sağlıklı bir görüntüye kavuşması sağlanıyor. Gülüş tasarımında kişinin mevcut diş yapısı porselen kaplama ile düzeltiliyor, diş eti estetiği uygulamaları ile de diş etleri ve diş arasındaki uyumsuzluk gideriliyor.

Son yıllarda “Hollywood Smile” olarak da adlandırılan “gülüş tasarımı” işlemi sayesinde bu problemin önüne geçilebiliyor.

Hollywood Gülüşü için gerçekleştirilen işlemler:

 • Porselen vener
 • Diş beyazlatma
 • İmplant tedavisi
 • Pembe estetik
 • Zirkonyum ya da porselen kaplamalar
 • Ortodontik tedaviler
 • Lamina porselenler

Gülüş tasarımı işleminin ne kadar süreceği uygulanacak işleme göre değişiklik gösterebilir. Kişinin tercihlerine bağlı olarak uzun bir dönemde yapılabileceği gibi, 1 hafta gibi kısa bir sürede de tamamlanabilir.

Hekimler TR

Hızlı Randevu Talep Formu

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field