Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Beyaz dişler ile sağlıklı bir görünüm.

Bembeyaz bir gülümseme herkesin hayali. Megadentist ile bembeyaz ve sağlıklı dişlere kavuşun. Megadentist olarak dişlerinizin beyaz ve sağlıklı görünmesi için yüksek kalitede hizmet sunuyoruz.

Yeme içme, doğumsal veya çeşitli nedenlerle dişler zamanla sararır. Dişler düzenli olarak fırçalansa da zamanla diş sararmalarının önüne geçilemeyebilir. Sarı dişler sağlığın yanı sıra estetik açıdan da hoş durmaz. Özgüveni doğrudan etkileyen diş sararmaları, diş beyazlatma yöntemi ile düzeltilebilir.

Dişleriniz sağlıklı ancak sararmışsa, daha beyaz, bakımlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak için beyazlatma yapılır.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, dişlerin yapısında oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Diş beyazlatma ile dişlerin rengi açılır. Diş beyazlatma evde ve klinikte olmak üzere yapılır.

Klinikte Diş Beyazlatma

Klinikte diş beyazlatma işleminde dişler üzerine özel beyazlatma jeli sürülür. Dişin üzerine beyaz renkli ışık kaynağı belirli bir süre tutulur. İşlem bittiğinde sonuç gözlemlenir. Yetersiz gelmesi durumunda ek seanslar yapılır.

Evde Diş Beyazlatma

Evde diş beyazlatma işleminde hekim ağızdan ölçü alıp dişlerin üzerine takılacak ince lastik kalıplar hazırlar.

Hastanın kendisi için hazırlanmış özel kalıbın içine ilaç yerleştirerek bu kalıbı beyazlatılacak dişlerin üzerine günde en az 6-8 saat takması tercih edilir.

Tedavinin ortalama 1-4 hafta içerisinde sonlandırılmasıyla tedavi tamamlanmış olur.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma fiyatları sıklıkla sorulan bir sorudur. İstanbul diş beyazlatma fiyatları dişin durumuna ve diş yapısına göre değişmektedir. Diş beyazlatma ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak için web sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tedavi Süreçlerimiz

Bu sayfada yer alan bilgiler ön bilgi niteliği taşımaktadır. Uzman Hekimlerimiz tarafından yapılacak muayeneler akabinde tanı, tedaviler ve süreç ile alakalı net bilgiler tarafınıza aktarılmaktadır.

İşlem Sayısı

İşlem Sayısı

2-3 Sefer

İşlem Süresi

İşlem Süresi

10 Gün

Anestezi Yöntemi

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

Yok

İşe Dönme Süreci

İşe Dönme Süreci

Hemen

Tam İyileşme Süreci

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Yeme İçme Süreci

Yeme – İçme Süreci

2 Saat Sonra

Sıkça Sorulan Sorular

Teknik ve uygulama yöntemlerine göre farklılık gösteren diş beyazlatma yöntemlerini evde uygulanan diş beyazlatma yöntemi, klinikte uygulanan diş beyazlatma yöntemi, kombine diş beyazlatma yöntemi, içten beyazlatma yöntemi olarak sıralayabiliriz.

Ev tipi diş beyazlatma yöntemi: Bu yöntem için ağız içinden ölçü alınarak hazırlanan ölçüm ve analizlerden sonra kişiye özel beyazlatma plakları hazırlanır. Hazırlanan plağın içerisine diş beyazlatma jeli uygulanır ve bu plak hekimin önerdiği zaman diliminde takılarak beyazlatma işlemi gerçekleşir.

Klinikte uygulanan diş beyazlatma yöntemi: Lazerle diş beyazlatma olarak da bilinen bu yöntem klinikte hekim tarafından uygulanan diş beyazlatma yöntemidir. Hekim tarafından dişlere beyazlatma jeli, UV ışını ya da lazer yardımıyla uygulanır. Bu yöntem diğer beyazlatma yöntemlerine göre daha kısa süren bir yöntemdir. Ortalama 1 saat içinde diş beyazlatma işlemi tamamlanmış olur.

Kombine diş beyazlatma yöntemi: Dişlerinin tamamının renginden memnun olmayan kişiler için uygulanan bu yöntemde, diş rengini birkaç ton açmak için oksijen asyön kullanılır.

İçten beyazlatma yöntemi: Kanal tedavisi sonrası renk değiştiren dişlere uygulanan bu yöntemde, dişteki dolgu sökülür, açılan boşluğa beyazlatma jeli uygulanır; devamında diş geçici dolgu ile kapatılır. Seanslar 3 gün aralıklarla tekrarlanır.

Diş hekimlerinin kontrolünde yapılması durumunda beyazlatma işlemi dişlere herhangi bir zarar vermez ya da kalıcı bir hasara neden olmaz.  Beyazlatma öncesinde diş eti problemleri tedavi edilir ve diş taşı temizlenir. Bu nedenle diş sağlığı için faydalı bir işlemdir.

Dişler, diş beyazlatma işleminden sonra belirli bir sürede tekrar eski haline dönmektedir. Bu süre, dişin yapısına ve beyazlatmada kullanılan malzemenin ve ışın veren cihazın kalitesine göre bazı bireylerde 1 yılın üstünde 3 ila 6 ay olabilir.

Diş beyazlatma işleminden sonra diş minesinin inceldiğine ya da yapısal bir hasar oluştuğuna dair herhangi bir veri yoktur. Önemli olan diş beyazlatma uygulamasının hekim kontrolünde, doğru konsantrasyonda yapılmasıdır.

Diş beyazlatma diğer adıyla bleaching işleminin ardından az veya çok hassasiyet görülebilir. Bu hassasiyet geçicidir. 48 saat içerisinde hassasiyet kaybolacaktır. Hassasiyet yaşandığında diş hekimi önerisi ile ağrı kesici kullanılabilir. Dişlerinizde de beyazlatma öncesinde de hassasiyet söz konusu ise diş hekimine bildirmek ve ona göre işlem yapmak gerekir.

Hekimler TR

Hızlı Randevu Talep Formu

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field