Tooth Implantation Model

Dişlerinizin yüzünüz ile uyumlu olması, estetik bir gülüş için önemlidir. Daha estetik ve doğal bir gülümseme görünümü elde edebilmek için gülüş tasarımı işlemleri yapılır. Böylelikle güzel bir gülümsemeye sahip olmak mümkündür. Gülüş tasarımı işlemlerinden biri de implant tedavisidir.

İmplant, diş kayıplarının tedavisi bakımından önemli bir yere sahiptir. Günümüz teknolojisinde gerçek dişin yerini tutabilecek en iyi uygulama olarak bilinir. İmplant tedavisi, ağrısız ve basit bir işlemdir. İmplant, kaybedilen dişin köküne yerleştirilen titanyum bir aparattır. Dikiş gerektirmeyen implant, çene kemiğine basit bir işlem ile yerleştirilebilir.

Birbirinden farklı diş kayıpları meydana gelebilir. Tam dişsizlik ya da tüm dişlerin belirli nedenlerle çekilmesi gibi durumlarda full ağız implant tedavisi uygulanır. Full ağız implant tedavisi, implant ve implant üstü protez uygulamalarına verilen isimdir.

Tedavi Süreçlerimiz

Bu sayfada yer alan bilgiler ön bilgi niteliği taşımaktadır. Uzman Hekimlerimiz tarafından yapılacak muayeneler akabinde tanı, tedaviler ve süreç ile alakalı net bilgiler tarafınıza aktarılmaktadır.

İşlem Sayısı

İşlem Sayısı

2-3 Sefer

İşlem Süresi

İşlem Süresi

10 Gün

Anestezi Yöntemi

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

Yok

İşe Dönme Süreci

İşe Dönme Süreci

Hemen

Tam İyileşme Süreci

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Yeme İçme Süreci

Yeme – İçme Süreci

2 Saat Sonra

Sıkça Sorulan Sorular

Zaman içerisinde dişlerde gelişen farklı komplikasyonlar, kişilerde tam ya da kısmi diş kayıplarına sebep olur. Tam dişsizlik sorunu yaşayan hastalara full ağız implant tedavisi tavsiye edilir. İmplant tedavisi; 18 yaş ve üzeri, çene ve yüz gelişimini tamamlamış kişilere uygulanır. Tedaviye başlamadan önce çene yapısının implanta uygunluğu tespit edilir.

Full ağız implant tedavisi, tam dişsizlik olguları sabit ya da hareketli implant üstü protez uygulamaları şeklinde yapılır. Günümüzde tam dişsiz çeneye sahip olan kişilerin estetik ve doğal dişlere kavuşmak için istediği de sabit protezlerdir.

Ful ağız implant tedavisi, tam dişsizliğin giderilmesi sonucunda bireylerin hayat kalitesini artırır. Hem estetik hem de işlevsel amaçlarla tercih edilen full ağız implant tedavisi, yeme içme ve konuşma fonksiyonlarının yerine getirilmesine olanak verir. Estetik bir görüntü yaratmaya yardımcı olan full ağız implant tedavisi, yüz görünümünün de iyileştirilmesinde yardımcıdır.

Full ağız implant tedavisindeki tecrübesi ile kaliteli hizmet sunan Megadentist, hem yurt içi hem de yurt dışından gelen hastaları implant hizmeti ile memnun eder. Megadentist, implant alanındaki tüm bilgileri ve 15 yılı aşkın tecrübeleri ile sayısız hastaya estetik bir gülüş imkanı sunmuştur. Kaliteli hizmetinin yanı sıra insan odaklı, gücenilir ve dürüst hizmet anlayışını benimsemiştir.

İmplant tedavisinden sonra iyileşme süreci, operasyonun büyüklüğüne, cerrahi tekniğe ve sürecin nasıl yönetildiğine göre değişir. Tek diş implant tedavisinden sonra yaranın iyileşmesi için gerekli süre, çoklu implant veya full ağız implant tedavisine göre değişiklik gösterir. Tek diş implant tedavisi, ortalama bir hafta içerisinde iyileşir.

Tek diş implant tedavisi konusundaki tecrübesi ile güven veren Megadentist gerek yurtiçi gerek yurtdışından gelen hastalara implant tedavi hizmeti sunar. Megadentist, implant alanındaki tüm bilgi ve deneyimleri ile sayısız hastaya implant tedavisi gerçekleştirmiştir ve gerçekleştirmeye devam etmektedir. Kaliteli hizmetinin yanı sıra dürüst, insan odaklı ve güvenilir hizmet anlayışından ödün vermez.

Yerleştirilecek bölgeye ve implant diş sayısına bağlı olmakla beraber ortalama 30-60 dakika arasında süren bir işlemdir.

Diş hekiminiz operasyonu takip eden birkaç gün için size yumuşak yiyeceklerin ağırlıkta olduğu bir diyet önerecektir.

Tedavi planına bağlı olarak 3-9 ay arasında değişebilir.

Fırçalama ve diş ipi kullanımı evde yapılacak tedavileri kapsamakla birlikte düzenli olarak diş hekimine gitmeniz gerekmektedir.

Uygun şekilde kullanılıp, bakımı yapıldığı takdirde 40 yılı aşkın süre ile implantlarınız size hizmet edecektir. Megadentist implantdişleriniz için ömür boyu yenileme garantisi sunmaktadır.

İmplant bulunduğu yerden çıkartılır ve o bölgenin iyileşmesi beklenir. Yeterli süre sonunda mevcut kemik uygun ise başka bir implant o bölgeye yerleştirilir.

Çoğu işlem gibi dental implantta sigorta kapsamına girmemektedir. Diş hekimlerimiz sizler için uygun ve avantajlı ödeme seçenekleri sunmakadır.

Hekimler TR

Hızlı Randevu Talep Formu

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field