1 Günde İmplant

Bir Günde İmplant tedavisi ile aynı gün içerisinde implantınızı yaptırabilirsiniz. Bir günde implant teknolojisi ile hızlı bir şekilde yeni dişinize kavuşabilirsiniz.

Bir Günde İmplant tedavisi ile hastalar için kısa sürede etkili bir tedavi yöntemidir. Dişsiz kötü bir görüntü ile aylarca beklemek istemeyenler bu tedavi ile kısa sürede dişine kavuşur. Hastalar dişsiz kalmadan hayatına devam edebilir.

Megadentist, Bir Günde İmplant tedavisi kapsamında gerek yurt içi gerek yurt dışından gelen hastalara kısa sürede kaliteli tedavi sunuyoruz.

Bir Günde İmplant Tedavisi Nedir?

Diş implantı, ağızda eksik bulunan dişleri yerine koymak için yapılan yapay diş kökleridir. İmplantlar, kaybedilen dişlerin bulunduğu diş yuvasına yerleştirilir. Böylelikle yapay diş ile hastanın diş kayıpları tamamlanmış olur.  İmplant tedavi süreci 6 aya kadar sürebilir.

İmplant tedavisi için aylarca beklemek istemeyen hastalar için bir günde implant yapılabilir. Bu sayede hastalar implantın kemiğe kaynama sürecinde dişsiz aylarca beklemek durumunda kalmaz. Aynı gün implantla yerleştirilen diş ile hayatına normal bir şekilde devam eder.

Hızlı implant ile aynı gün içinde implant ve kaplamaların yapılması söz konusudur. Hızlı implantta hastanın sağlık durumu göz önüne alınarak çene kemiğinin implanta uygun olup olmadığı tespit edilir.

Bir Günde İmplant Tedavisinin Avantajları

Bir günde implant tedavisinin birçok avantajı bulunur.

  • İmplant uygulaması 6-12 aylık süreçte 1 günde yapılır.
  • İmplant sonrası şikayetler ortadan kalkar.
  • Dişsiz görüntü yerine estetik bir görüntü bırakır.

Tedavi Süreçlerimiz

Bu sayfada yer alan bilgiler ön bilgi niteliği taşımaktadır. Uzman Hekimlerimiz tarafından yapılacak muayeneler akabinde tanı, tedaviler ve süreç ile alakalı net bilgiler tarafınıza aktarılmaktadır.

İşlem Sayısı

İşlem Sayısı

2-3 Sefer

İşlem Süresi

İşlem Süresi

10 Gün

Anestezi Yöntemi

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

Yok

İşe Dönme Süreci

İşe Dönme Süreci

Hemen

Tam İyileşme Süreci

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Yeme İçme Süreci

Yeme – İçme Süreci

2 Saat Sonra

Sıkça Sorulan Sorular

Aynı günde implant tedavisi en fazla implant yöntemi ile beklemek istemeyen ve dişlerinde hoş bir görüntüye sahip olmayan hastalara uygulanır.

Aynı günde implant tedavisinde damak protezini kullanmakta güçlük çekenler ve diş – diş eti hastalıkları yüzünden kemik erimesi yaşayanlar ve diş kaybı yaşayanlar için uygulanır.

Aynı günde implant tedavisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Tedavinin yapılabilmesi muayene sonucu belirlenir. Bir günde implant tedavisi yalnız diş hekimi kontrolünden sonra onaylanır.

Aynı günde implant, yerleştirilecek bölgeye ve diş sayısına bağlı olarak değişse de ortalama 30-60 dakika arasında süren bir işlemdir.

Dijital diş hekimliği kapsamında kullanılan teknik yöntemlerde tedavinin tüm aşamalarında teknolojik ölçüm ve görüntüleme cihazı kullanılır. 3D teknolojisi ile hastanın ağız, diş ve kemiklerinin mevcut durumu, diş çevresindeki yumuşak ve sert dokular dijital ölçüm aletleri ile taranır. Üç boyutlu bir ölçüm çıkarılır. Alınan ölçümlere göre implantlar hazırlanır. Bilgisayar ortamına göre rengi ve şekli tespit edilen dişler laboratuvar ortamında hazırlanır. Hazırlanan implantlar aynı gün takılır. Kişi, sosyal yaşamına hızla adapte olur.

Diş hekiminiz operasyonu takip eden birkaç gün için size yumuşak yiyeceklerin ağırlıkta olduğu bir diyet önerecektir.

Tedavi planına bağlı olarak 3-9 ay arasında değişebilir.

Fırçalama ve diş ipi kullanımı evde yapılacak tedavileri kapsamakla birlikte düzenli olarak diş hekimine gitmeniz gerekmektedir.

Uygun şekilde kullanılıp, bakımı yapıldığı takdirde 40 yılı aşkın süre ile implantlarınız size hizmet edecektir. Megadentist implantdişleriniz için ömür boyu yenileme garantisi sunmaktadır.

İmplant bulunduğu yerden çıkartılır ve o bölgenin iyileşmesi beklenir. Yeterli süre sonunda mevcut kemik uygun ise başka bir implant o bölgeye yerleştirilir.

Çoğu işlem gibi dental implantta sigorta kapsamına girmemektedir. Diş hekimlerimiz sizler için uygun ve avantajlı ödeme seçenekleri sunmakadır.

Hekimler TR

Hızlı Randevu Talep Formu

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field