Ücretsiz Muayene Formu

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Tedavi Seçin
Select an option
Fill out this field
27 - 7 = ?
Enter the equation result to proceed
You need to agree with the terms to proceed

Ücretsiz Muayene Formu

Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field
27 + 5 = ?
Enter the equation result to proceed
You need to agree with the terms to proceed

Fissür Örtücü Tedavisi

Sağlıklı dişler, mutlu çocuklar.

Fissür örtücü tedavisi, dişlerin çiğneme yüzeylerindeki derin ve dar girintilerin (fissürlerin) çürüklerden korunmasını sağlamak amacıyla uygulanan bir dental tedavi yöntemidir. Bu tedavi, özellikle çocuklar ve gençlerde azı dişlerinin korunması için yaygın olarak kullanılır.

Fissür örtücü tedavisi, diş hekiminin diş yüzeyine ince bir tabaka halinde özel bir dolgu malzemesi uygulamasıyla gerçekleştirilir. Bu malzeme, dişlerin çiğneme yüzeyindeki fissürleri kapatarak, yiyecek ve plak birikimini önler. Böylece, dişlerin çürümeye karşı daha dirençli hale gelmesi sağlanır.

Tedavi süreci oldukça basittir ve genellikle ağrısızdır. Dişler temizlendikten sonra, fissür örtücü malzeme diş yüzeyine uygulanır ve sertleştirilir. İşlem genellikle kısa sürede tamamlanır ve hemen sonrasında normal yemek yeme ve içme aktivitelerine devam edilebilir.

Fissür örtücü tedavisi, çocukların ve gençlerin diş sağlığını korumak için etkili bir yöntemdir. Diş çürüklerinin önlenmesi, diş sağlığının uzun vadeli korunmasına yardımcı olur ve daha ciddi diş problemlerinin oluşmasını engeller.

Amacımız, hastalarımızın sağlıklı ve çürüksüz dişlere sahip olmalarını sağlamak için etkili ve güvenilir fissür örtücü tedavileri sunmaktır. Daha fazla bilgi veya randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Süt dişleri neden çabuk çürür?

Çocukların süt dişleri, kalıcı dişlere oranla daha çok organik madde içerdiği için çürümeye daha yatkındır. Bebeklerde görülen diş çürümeleri “biberon çürükleri” veya “erken çocukluk dönemi çürükleri” olarak adlandırılır. Bu çürükler, bebek ve çocukların genellikle üst süt keselerin diş etine yakın yüzeylerini etkiler.

Çocuklar için nasıl bir diş fırçası seçilmelidir?

Çocukların diş fırçalarının baş kısmının küçük olması gerekmektedir. Fırça kısmını oluşturan materyalin yumuşak ve naylon içerikli olmasına dikkat edilmelidir. Bu hem diş etlerini hem diş minesini olası bir zarardan korumak içindir.

Erken yaşlarda oluşan çürüklerin nedenleri nelerdir?

Diş minesinin çok daha ince ve yumuşak olduğu erken yaşlarda görülen diş çürüklerinin nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Ağırlıkla şeker ve nişasta gibi karbonhidrat içeren yiyecekler tüketmek
  • Genetik faktörler
  • Ağız ve diş hijyenine dikkat etmemek

Ücretsiz Muayene Formu

Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field
20 + 3 = ?
Enter the equation result to proceed
You need to agree with the terms to proceed

Tedavi Süreçlerimiz

Bu bölümde yer alan bilgiler ön bilgi niteliği taşımaktadır. Uzman Hekimlerimiz tarafından yapılacak muayeneler akabinde tanı, tedaviler ve süreç ile alakalı net bilgiler tarafınıza aktarılmaktadır.

2-3

İşlem Sayısı

10 Gün

İşlem Süresi

Lokal

Anestezi Yöntemi

Yok

Hassasiyet Süreci

Hemen

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme Süreci

5 Yıl

Kalıcı Sonuç Süresi

Yok

Yan Etkileri

2 Saat Sonra

Yeme - İçme Süreci

Gülümseten Hasta Yorumları

Ağız ve diş sağlığındaki 15 yıllık tecrübemiz, alanında uzman diş hekimi ve cerrahi ekibimizle amacımız, kaliteden ödün vermeden her zaman sizi memnun etmek oldu. Bunu size gösterebilmek için 3 farklı kıtadan, farklı hizmetler almış hastalarımızın memnuniyetlerini ve bizimle ilgili görüşlerini aktardıkları videolar derledik.

Blog (Sağlıklı Bilgiler)

Blog bölümümüzde, ağız ve diş sağlığıyla ilgili çeşitli konuları ele alan bilgilendirici ve ilgi çekici içerikler bulabilirsiniz. Diş sağlığını koruma ipuçlarından, farklı diş tedavi yöntemlerine ve estetik gülüş ipuçlarına kadar geniş bir yelpazede bilgi paylaşıyoruz. Uzman diş hekimlerimizin ve diş sağlığı uzmanlarının deneyimlerinden yararlanarak, sağlıklı bir gülümseme ve yaşam tarzıyla ilgili değerli bilgiler sunuyoruz. 

Uzmanından Öğrenin

Ağız ve diş sağlığındaki 15 yıllık tecrübemiz, alanında uzman diş hekimlerimizin hazırladığı bu videolarda, çeşitli diş sağlığı konuları hakkında detaylı bilgiler ve ipuçları bulabilirsiniz.

Diş sağlığına dair merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabileceğiniz bu videolar, ağız ve diş sağlığınızı en iyi şekilde korumanız için rehber niteliğindedir. Ortodonti, implant, diş beyazlatma, diş eti hastalıkları ve daha birçok konuda uzman hekimlerimizin görüşlerini izleyebilirsiniz.