Woman trying on teeth whitening sample at dentists

E-max kaplama ile etrafa ışık saçın. Megadentist kişiye özel tedavisi ile estetik dişlere kavuşun.

E-max kuron, günümüzde estetik diş hekimliğinde tercih edilen bir kaplama türüdür. E-max kuron, doğal ve gerçekçi bir görünüm sunar. Megadentist, uzman kadrosu ile E-max kuronu hizmeti sunmaktadır.

E-max kaplama hem estetik hem de dayanıklı dişler elde etmeyi amaçlayan kaplama türüdür. E-max diş kaplamada metal kullanılmaz. Dişe oturmama veya boşluklar bu kaplamada görülmez.

E-Max Kuron Nedir?

E-Max kuron, yeni nesil üst düzey diş kaplama tedavisidir. Özelikle ön dişlerde estetik kaygısı olan hastalara doğal ve estetik bir gülüş kazandırmak için uygulanır. E-max kuron, güçlü yapısı ile öne çıkarken bünyesinde metal bulundurmaz.

E-max kuron, içerisindeki zirkonyum bileşenler güç ve dayanıklılık sağlar. Bu nedenle kesici dişlerin çiğneme ve parçalama işlemlerinde daha güçlü olması nedeniyle tercih edilir.

E-max kaplamaların görünümü oldukça doğaldır. Bu nedenle e-max kaplama ile dişleriniz son derece doğal ve gerçekçi bir görünüme sahip olur. E-max kaplama, dişlerdeki lekeleri ortadan kaldırır ve estetik bir görünüm sunar.

E-max Kaplamanın Zirkonyum ve Porselen Kaplamadan Farkı

Zirkonyum kaplama, e-max kaplama gibi metal içermeyen kaplamalardır. Porselen kaplamalarda ise metal alt yapı kullanımı söz konusudur. Bu nedenle estetik açıdan değerlendirildiğinde e-max kaplama, porselen ve zirkonyum kaplamaya oranla daha estetik bir görüntü sağlar.

Tedavi Süreçlerimiz

Bu sayfada yer alan bilgiler ön bilgi niteliği taşımaktadır. Uzman Hekimlerimiz tarafından yapılacak muayeneler akabinde tanı, tedaviler ve süreç ile alakalı net bilgiler tarafınıza aktarılmaktadır.

İşlem Sayısı

İşlem Sayısı

2-3 Sefer

İşlem Süresi

İşlem Süresi

10 Gün

Anestezi Yöntemi

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

Yok

İşe Dönme Süreci

İşe Dönme Süreci

Hemen

Tam İyileşme Süreci

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Yeme İçme Süreci

Yeme – İçme Süreci

2 Saat Sonra

Sıkça Sorulan Sorular

E-max kaplamalarda sararmış dişlerden kurtulmak mümkün. E-max kaplamalar saydam, kırılma ve bükülmeye karşı dayanıklıdır. Böylelikle mükemmel estetiğe sahip beyaz dişler ile öne çıkabilirsiniz.

E-max kaplama ile ön bölge için eğri dişin yapısı ve şekli düzeltilir. Ön kısımda gülüş estetiği tasarlanır.

Diş çürüğü veya kırık dişler e-max kaplama ile tedavi edilebilir.

Kanal tedavi uygulanan kırılgan özelliğe sahip dişler e-max kaplama ile onarılır ve dayanıklı hale getirilir.

E-max kaplama birçok açıdan avantajlıdır.

 • E-max kaplamanın en önemli avantajı doğal diş benzeri yapıda olmasıdır.
 • Diş etleriyle uyumu yapısı ve ışık geçirgen özelliği sebebiyle estetik ve güzel bir gülüş sağlar.
 • Rengini ve yüzeyini uzun yıllar koruyabilir.
 • Metal alaşımı içermediğinden metale özgü gri çizgi diş etlerinde görünmez. Tıpkı doğal dişler gibi görünür.
 • Aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır.
 • Ağızda çözünmeyen özel yapıştırıcılar sayesinde zamanla renk ve şekil değişikliği meydana gelmez.

E-max kaplama işlemi için öncelikle hastanın diş hekimi tarafından muayene edilmesi gerekir. Hastanın e-max kaplamaya ihtiyacı olduğuna karar verilmesi durumunda hastanın ağız ve diş ölçüleri alınır. Bu ölçüler e-max kaplamanın hazırlanması için laboratuvara iletilir. Hazırlanan dişler hastanın dişleri üzerine yerleştirilerek E-max diş kaplama tedavisi tamamlanır.

E-max kaplama, çoklu diş kaybı söz konusuysa tüm dişe uygulanamamaktadır. Çok fazla diş kaybı olan hastalarda tercih edilmez.

E-max kaplama kullanım süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Hastaların hekim tavsiyesine uyarak düzenli diş bakımı yapması halinde uzun yıllar kullanımı söz konusudur. Bu nedenle günlük diş bakımının doğru bir şekilde yapılması oldukça önemlidir.

Estetik diş hekimliği; ağız ve diş bölgesinin sağlık ve estetik açıdan yeniden düzenlenmesini ele alır. Sağlıklı ve estetik bir gülüş tasarlamayı amaçlar.

Estetik diş hekimliği uygulamaları şunlardır:

 • Gülüş Tasarımı
 • Dental Lamina (Yaprak Porselen)
 • Dolgu Tedavisi (Beyaz Kompozit Dolgular, Inley – Onley Dolgular)
 • Porselen Kronlar
 • Zirkonyum Kronlar
 • Diş Beyazlatma

Hekimlik ve sanatın birleştiği gülüş tasarımında, öncelikle yüzünüzün şekli tespit ediliyor ve hangi formda dişlere sahip olmanız gerektiği belirleniyor. Nasıl bir gülüşe sahip olmanız gerektiği, cinsiyet, yaş, yüz hatları, dudaklar gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiyor.

Diş eti, diş, dudak uyumu sağlanarak mükemmel bir gülüş elde edilmesi hedeflenen gülüş tasarımı işleminde beyazlığın yanı sıra diş etlerinin sağlıklı bir görüntüye kavuşması sağlanıyor. Gülüş tasarımında kişinin mevcut diş yapısı porselen kaplama ile düzeltiliyor, diş eti estetiği uygulamaları ile de diş etleri ve diş arasındaki uyumsuzluk gideriliyor.

Son yıllarda “Hollywood Smile” olarak da adlandırılan “gülüş tasarımı” işlemi sayesinde bu problemin önüne geçilebiliyor.

Hollywood Gülüşü için gerçekleştirilen işlemler:

 • Porselen vener
 • Diş beyazlatma
 • İmplant tedavisi
 • Pembe estetik
 • Zirkonyum ya da porselen kaplamalar
 • Ortodontik tedaviler
 • Lamina porselenler

Gülüş tasarımı işleminin ne kadar süreceği uygulanacak işleme göre değişiklik gösterebilir. Kişinin tercihlerine bağlı olarak uzun bir dönemde yapılabileceği gibi, 1 hafta gibi kısa bir sürede de tamamlanabilir.

Hekimler TR

Hızlı Randevu Talep Formu

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field