All on Six (1)

All On Six implant, bir çenede 6 implant üzerine kaplama dişler yapılan bir tekniktir. All On Six implant acil kullanım için tasarlanmıştır. All On 6 implant sistemi tam alt ve tam üst diş setini değiştirmek amacıyla kullanılır. All On Six tedavisi ile restore edilmiş implant oldukça güçlü ve sağlıklıdır.

All On Six İmplant Özellikleri

  • Dişi olmayan hastalara tek bir cerrahi işlem ile aynı gün içinde sabit diş protezi takılır.
  • Ameliyat esnasında sinüs lifting ameliyatı ya da kemik ekleme işlemi yapılmaz. Bu kapsamda ileri cerrahi işlem gerektirmeyen bir uygulamadır.
  • All On 6 implant üzerinde taşıyacağı yükler öncesinde belirlenerek yapılır. Bu nedenle son derece dayanıklıdır.
  • Kişinin ağız bakım hijyenine bağlı olarak ömür boyu kullanıma elverişlidir.

Tedavi Süreçlerimiz

Bu sayfada yer alan bilgiler ön bilgi niteliği taşımaktadır. Uzman Hekimlerimiz tarafından yapılacak muayeneler akabinde tanı, tedaviler ve süreç ile alakalı net bilgiler tarafınıza aktarılmaktadır.

İşlem Sayısı

İşlem Sayısı

2-3 Sefer

İşlem Süresi

İşlem Süresi

10 Gün

Anestezi Yöntemi

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

Yok

İşe Dönme Süreci

İşe Dönme Süreci

Hemen

Tam İyileşme Süreci

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Yeme İçme Süreci

Yeme – İçme Süreci

2 Saat Sonra

Sıkça Sorulan Sorular

All On Six implant süreci yalnızca bir günde tamamlanabilir. All On Six prosedürü için diş hekiminin işleme başlamadan önce inceleme yapması gerekir. İşlem sırasında çene kemiğine diş implantları yerleştirilir. Geçici protez takılır. İmplant iyileştikten sonra diş köprüsü ya da protez üzerinden hareketli gibi kalıcı bir çözümle implantlar sabitlenir.

Sinüs kaldırma ve kemik grefti işleminde üst çenede anatomik boşluklar yer alır. Bu boşluklara sinüs adı verilir. Bazı hastalarda bu boşluklar genişleyebilir. Bu genişleme neticesinde implant yerleştirilemeyebilir. Bu durumda sinüs zarı yukarı kaldırılır ve kemik oluşumu desteklenir.

All On Six implant işleminin ardından ağrı olması mümkündür. Ancak yaşanabilecek bu ağrı hafiftir. İşlem sonrası şişlik olabilir. Bu durumda ağrı kesici kullanılabilir.

Yerleştirilecek bölgeye ve implant diş sayısına bağlı olmakla beraber ortalama 30-60 dakika arasında süren bir işlemdir.

Diş hekiminiz operasyonu takip eden birkaç gün için size yumuşak yiyeceklerin ağırlıkta olduğu bir diyet önerecektir.

Tedavi planına bağlı olarak 3-9 ay arasında değişebilir.

Fırçalama ve diş ipi kullanımı evde yapılacak tedavileri kapsamakla birlikte düzenli olarak diş hekimine gitmeniz gerekmektedir.

Uygun şekilde kullanılıp, bakımı yapıldığı takdirde 40 yılı aşkın süre ile implantlarınız size hizmet edecektir. Megadentist implantdişleriniz için ömür boyu yenileme garantisi sunmaktadır.

İmplant bulunduğu yerden çıkartılır ve o bölgenin iyileşmesi beklenir. Yeterli süre sonunda mevcut kemik uygun ise başka bir implant o bölgeye yerleştirilir.

Çoğu işlem gibi dental implantta sigorta kapsamına girmemektedir. Diş hekimlerimiz sizler için uygun ve avantajlı ödeme seçenekleri sunmakadır.

Hekimler TR

Hızlı Randevu Talep Formu

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field