İmplant Fiyat Hesaplama

Diş kliniklerinde yapılan muayeneler sonrası hastanın ihtiyacına göre fiyatlar belirlenmektedir. Buna nazaran implant fiyatları da belirlenmektedir. İmplant fiyatları belirlenirken bazı hususlar göz önünde bulundurulmaktadır. Fiyatlarda belirleyici olan ilk etmen kullanılan teknolojik cihazlardır. Bazı doktorlar daha teknolojik cihazlar kullanarak daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmaktadır. Bu durum implant fiyatları 2019 yılında neden arttı sorusunun cevabını vermektedir. Bunun dışında doktorun tecrübesi ve başarılı operasyon sayısı da implant fiyat hesaplama konusunda belirleyici etmenlerden biridir. Hastanın şikayetleri, tedavi türü, hastanın çene yapısı, tedavi süresi gibi etmenler de implant fiyat hesaplama konusunda yan etmenlerdir. Fiyatlar konusunda net bilgi ancak muayeneden sonra verilebilmektedir.

İmplant Tedavisi Fiyatılarını etkileyen etmenler.

  • Kullanılan İmplant Vidasının Markası
  • Yapılan İmplant Tedavisinin Klinik Tarafından Belirlenen Garanti Süresi
  • Uygulanan İmplant Vidalarının Üzerine Yapılması Planlanan Protez Çeşidi
  • İmplant Tedavisini Uygulayan Cerrahi Ekibin Profesyonelliği, Tecrübesi ve Eğitim Düzeyi
  • İmplant Tedavisi İçin Uygulanacak Yöntemlerin Tercihi

İhtiyaç duyduğumuz diş tedavisi için implant fiyat hesaplama seçenekleri değişkendir. İmplant öyle gelişigüzel her eksik dişimiz için uygulanması gereken bir tedavi değil. Bazen köprü ya da kaplama seçenekleri için 5 eksik dişimizi tamamlayacak 2 ya da 3 implantta yeterli olabiliyor. Bu yüzden implant fiyatları tahmin ettiğimizden çok daha düşük ve uygun olabiliyor.

İmplant piyasasında rekabet üst düzeyde. 500’den fazla üreticinin hizmet verdiği piyasa da implant fiyat hesaplama konusu değişiklik arz edebiliyor. Bu nedenle Almanya, Amerika gibi en üst kalite üretim yapılan ülkeler ile Çin, Pakistan gibi kalitesi nispeten daha düşük olan ancak fiyatı ucuz implantlara rastlamak da mümkün. Yani implant fiyat hesaplama işini etkileyen ana etken üretim kalitesi oluyor.

En gelişmiş diş tedavi yöntemleri arasında bulunan implant; sunduğu kalıcı çözümlerle, hem daha etkin bir tedavi yöntemidir hem de en çok talep görmektedir. Bu nedenle implant fiyatları veya implant fiyatları 2019 en çok merak edilen konulardan birisidir. Diğer tedavi yöntemleriyle karşılaştırıldığında, implant fiyatları maliyeti daha yüksek gibi görünse de, uzun süreli ve kalıcı olması gibi avantajları göz önüne alındığında; bu maliyeti kat ve kat karşıladığı bir gerçektir. Buna bir örnek vermek gerekirse; bir dolu işleminin bir süre sonra yenilenmesi gerekebilir ya da dolgu yapılsa bile aynı dişte farklı noktalarda yeni çürükler oluşabilir.

Share:

Bir cevap yazın

Call Now Button