Diş Sağlığı ve Yaşam Kalitemiz

Dişlerimiz, çekiciliğimizin en önemli öğelerinden biridir. Yaşam kalitemizi arttırır ve Bize özgüven verirler.

Yediklerimizden zevk almayı, rahatça gülebilmeyi, anlaşılır şekilde konuşabilmeyi, hayata iyimser bakabilmek için kendimize güvenmemizi sağlarlar.

Hayat, dişlerimizde izlerini bırakır. Çoğunlukla bir ya da daha fazla dişimizi, diş ve dişeti hastalıkları (örn. Periodontitis) ya da kazalar (spor veya günlük hayattaki kazalar) sonucu kaybederiz.

Kaybettiğimiz dişlerin eksikliğini ve kısıtlayıcılığını hem işlevsel hem de estetik açıdan hissederiz.

Uzun süreli deneyim ve başarılı sonuçlar

Dental implantlar 40 yıldan fazla süredir kaybedilen dişlerin yerini çok uzun süreler için almaktadır.

Dental implantlar;

Kaybedilen bir veya daha fazla dişin yerine geçer Protezleri ağızda güvenle sabitler Bilimsel olarak araştırılmış ve test edilmiştir (%96’ın üzerinde başarı oranı) Dişhekimliğinde onyıllardır başarıyla kullanılmaktadır

Dental implant tedavisiyle Siz de yaşam kalitenizi, özgüveninizi ve doğal çekiciliğinizi geri alarak, yeni bir hayata başlatacak bir çözüm olabilir.

Kemik mesafesinin yetersiz olduğu durumlarda, çok sayıda implant yapılacak ise veya anatomik olarak riskli bölgelere implant yapılması gerekiyorsa dişhekimi dental volumetrik tomografi isteyebilir.

Panoramik filmde hastanın kemik yapısı iki boyutlu değerlendirilebilirken, dental volumetrik tomografi üç boyutlu değerlendirme söz konusudur.

Dental volumetrik tomografi ile hastanın kemiğine kaç mm boyunda ve kaç mm eninde implant yerletirilebileceği, sert doku greftlemesi gerekip gerekmeyeceği veya sinüs lifting gibi ileri cerrahi teknikleirn gerekip gerekmeyeceği tespit edilebilir.

İmplant teşhis yöntemleri : 1- Periapikal röntgen 2- Panoramik röntgen 3- Dental volumetrik tomografi

Share:

Bir cevap yazın

Call Now Button