Diş Beyazlatma Ücreti

DİŞ BEYAZLATMA ÜCRETLERİ NEYE GÖRE BELİRLENİYOR ?

Diş beyazlatma ücretlerindeki fiyatların belirlenmesinde bir çok neden vardır. Bunların başında kullanılan malzemeler, doktorun tecrübesi, diş kliniğin popülerliği, diş beyazlatmada kullanılacak yöntemler diye sıralayabiliriz.

Diş hekiminiz eğer moderne diş beyazlatma tekniklerini kullanıyorsa bunun doğal sonucu olarak ücretler pahalı olacaktır. Ücretler aynı zamanda ofis içi operasyonlar ya da evde kullanılacak temizleme kitleri tercih edildiğinde de değişiklik göstermektedir. Diş beyazlatmada kısacası tedavinizde uygulanan malzemeler fiyat belirlemede ana etkendir.

Diş beyazlatma fiyatları Türk Diş Hekimliği Birliği fiyat tarifesine göre saptanmaktadır.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dişlerin lekelerden arındırıldığı ve doğal rengine kavuşturulduğu operasyonlara diş beyazlatma adı verilir. Nişantaşı Estetik Diş Kliniği yapacağı diş beyazlatma operasyonuyla dişleriniz daha beyaz bir görünüme sahip olmasına sağlayacaktır.

Diş beyazlatma tedavisi sonucu yapısal değişiklik ve kalıcı hasar oluştuğunu gösteren araştırma yoktur. Diş beyazlatma esnasında ve sonrasında bir hassasiyet oluşabilir ancak bu hassasiyet geçicidir. Diş renginin değiştirilmesindeki en konservatif yöntem diş beyazlatmadır. Diş beyazlatmanın alternatifi porselen, kompozit laminalar veya porselen kaplamalardır.

Dişlerdeki Lekelenme ve Renk Değişimi

Diş rengi, göz rengi ve saç rengi gibi kişiye özgüdür. Dişin içerdiği elementlerin birbirine göre oranı dişin rengini belirler. Mine yüzeyi porlu (gözle görülemeyen küçük delikli) bir yapıya sahiptir. Bu nedenle dişin doğal rengi zaman içerisinde dış etkenlerden etkilenerek değişebilir.

Share:

Bir cevap yazın

Call Now Button