Sağlık turizmi kendi ülkelerinde tedavi olmak isteyenlerin bireylerin, farklı ülkelere giderek kısa bir seyahat süresi esnasında tedavilerini yaptırma işlemidir.

Özellikle Avrupa ülkelerinde son yıllarda sağlık politikası değiştirilerek, maalesef diş tedavisi için gerekli ödemelerin artık yapılamaması veya sigorta kapsamından bu ödeneklerin çıkartılması sağlık turizmin yaygınlaşmasına neden olmuştur. Çünkü vatandaşlar bu tedavileri ekonomik olarak daha uygun koşullarda ve daha iyi şartlarda yaptırabilecekleri ülkelere yönelmeye başlamışlardır.

Ağız ve Diş Sağlığı Turizmi Nasıl Yapılır

Öncelikle hastamızın kendi ülkesinde herhangi bir yerde panoramik röntgen çektirmesi ve bunu hekimlerimize e-mail olarak ulaştırması gerekiyor. Hekimlerimiz röntgeninizi inceleyerek size teşhis ve tedavi planlamanız konusunda ilk fiziki muayenede kesinlik kazandıracak bir tedavi planı hazırlar. Bu planla birlikte size mali tablo ve ortalama tedavi süresi, hakkında da bilgi verir.

Tedaviniz için en uygun tedavi planı, tüm alternatiflerle birlikte sunulur. Telefon görüşmesi veya e-mail yoluyla en uygun olana karar verilir ve randevu tarihi belirlenir. Hekimlerimiz sizin Türkiye’de kalma sürenize göre sizi tedavi hakkında yönlendirebilir.

Örneğin implant uygulaması için, implantın çene kemiğine yerleştirilmesini takiben bir iyileşme süreci gerekmektedir. Bu nedenle 2-3 ay beklenmekte, ardından üst yapının yapımına geçimliktedir. Türkiye’de kalacağınız toplam süre 1 hafta olmasına karşın hastanız bu bekleme sürecini kendi ülkesinde geçirmektedir.

Böylece Türkiye’deki bu tedavi, konaklama, uçuş ve sağlık işlemleri dahil olmak üzere maliyet olarak Avrupa ülkelerine nazaran çok daha uygun yapılabilmektedir.

Her bireyin ağız yapısı farklı olduğu için sizlere şu anda mali tutarlar ve süre hakkında bilgi veremiyoruz. Çünkü Megadentist‘de bu alternatifler sunularak size en uygun olan sizin de fikriniz alınarak seçilir. Megadentist’de planlanan tedavi en ince ayrıntısına kadar size anlatılır. Onay verdiğiniz tedavi en özenli şekilde yapılır.

Söz konusu ağız ve diş sağlığıysa Megadentist sınır tanımaz!

İşte yurt dışı hastalarımıza özel hizmet adımları

Ağız ve diş sağlığı uzmanlarımız, kliniğimizle iletişime geçen hastayı detaylı şekilde dinler ve duruma göre kendisinden x-ray film ister.

Kliniğimize sunulan x-ray filmini uzman hekimlerimiz inceler, hastanın durumuna uygun tedavi planı oluşturulur ve bu tedavi için ortalama bir maliyet belirlenir. Tedavi planı ve ortalama maliyet, tercüman aracılığı ile hastayla paylaşılır.

Hasta kliniğimize gelmeye karar verirse, kendisine en uygun uçuşlar, bilet rezervasyonu ve konaklama alternatifleri konularında destek sunulur.

Hastanın havaalanı ve otel transferleri planlanır. İstanbul’a gelen hasta, havaalanından alınarak oteline yerleştirilir.

Hasta için klinik randevusu oluşturulur. Randevu günü hasta, otelinden alınıp kliniğe getirilir ve muayenesi gerçekleştirilir. Ardından uygun tedavi planı belirlenir ve vakit kaybedilmeden tedaviye başlanır.

Tedavi sürecinde hastaya gezi turları seçenekleri sunulur. Hasta dilerse bu turlara katılarak İstanbul’un eşsiz güzelliklerini ve tarihini keşfedebilir.

Tedavi tamamlandıktan sonra havaalanına kadar eşlik edilen hasta, ülkesine uğurlanır.

Megadentist ile her adımda sağlık, her adımda kolaylık!

Sağlık Turizmi
Sağlık Turizmi