Şekil Bozuklukları Restoratif Diş Tedavisi Nedir ?

Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı, diş çürüklerinin tedavisi ile ilgilenir. Renk başta olmak üzere, form ve şekil bozukluğu gösteren dişlerin estetik yapısına tekrar kavuşmasını amaçlar. Kırık, çatlak dişlerin tespiti ve fonksiyonunun teminini sağlar. Mevcut dolguları değerlendirir, gerekliyse tekrar yapar ya da onarır. Tedavi ile uygun diş yapısı, fonksiyon, estetik ve çevre dokularla uyumu sağlanmış olur. Mevcut diş dokularını koruyarak her türlü estetik diş hekimliği uygulamalarını yapmaktadır.

İmplant diş yerleştirme işlemi ne kadar sürer?

Yerleştirilecek bölgeye ve implant diş sayısına bağlı olmakla beraber ortalama 30-60 dakika arasında süren bir işlemdir.

İmplant diş yerleştirildikten sonra neler yiyebilirim?

Diş hekiminiz operasyonu takip eden birkaç gün için size yumuşak yiyeceklerin ağırlıkta olduğu bir diyet önerecektir.

Dental İmplant bakımında benim rolüm nedir?

Fırçalama ve diş ipi kullanımı evde yapılacak tedavileri kapsamakla birlikte düzenli olarak diş hekimine gitmeniz gerekmektedir.

İmplant dişlerin ömrü ne kadardır?

Uygun şekilde kullanılıp, bakımı yapıldığı takdirde 40 yılı aşkın süre ile implantlarınız size hizmet edecektir. Megadentist implantdişleriniz için ömür boyu yenileme garantisi sunmaktadır.

Eğer implant diş kemikle birleşmez ve başarısız olursa ne olur?

İmplant bulunduğu yerden çıkartılır ve o bölgenin iyileşmesi beklenir. Yeterli süre sonunda mevcut kemik uygun ise başka bir implant o bölgeye yerleştirilir.

İmplant dişler sigorta kapsamında mıdır?

Çoğu işlem gibi dental implantta sigorta kapsamına girmemektedir. Diş hekimlerimiz sizler için uygun ve avantajlı ödeme seçenekleri sunmakadır.

Hemen Randevu Al

Hizmetlerimiz ve firmamız hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

 

Gönder

Dolgu Tedavisi

Diş çürükleri temizlendikten sonra, bu işlemin olumsuz sonucu olarak oluşan boşluğun (kavite) yapay bir dolgu malzemesi ile doldurulmasıdır.

Diş Çürüğü Sebepleri

Bakteri plağı
Karbonhidratlı gıdalar (şeker, un vs.)
Bünyesel etkenler (dişin yapısı, tükürüğün bileşimi vs.)
Zaman (besinlerin ağızda kalış süresi)

Ağızda bakterilerin oluşturduğu bakteri plağı, şekerli ve unlu yiyeceklerin kalıntılarıyla asit oluşturabilmektedir. Bu asitler, dişin mineral dokusunu çözer ve dişin minesini bozarak diş üzerinde kavite adı verilenoyukların oluşmasına neden olur.

Herhangi bir sorunuz mu var?

+90 212 415 29 39