ORTODONTİ
ORTODONTI kopya
Adınız Soyadınız *
Fill out this field
Telefon *
Fill out this field
Email
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Adınız Soyadınız *
Fill out this field
Telefon *
Fill out this field
Email
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Sayılarla Megadentist

Tecrübe İconu
0

Yıllık Tecrübe

İmplant
0

İmplant

Hasta
0

Hasta

Memnuniyet Oranı
%0

Memnuniyet Oranı

Hasta Portföyü
0

Kıtadan Hasta Portföyü

Megadentist Olarak Neler Yapıyoruz?

15 YILDIR TEK DİLEĞİMİZ MUTULULUĞUNUZ!

Ağız ve diş sağlığı alanında 8 uzmanlık alanımız ve uzman hekim kadromuzla; hizmet verdiğimiz hastalarımızın özgüven dolu gülümseyişlerine, özgürce konuşmalarına ve sağlık dolu yarınlarına dokunuyor olmak mutluluk kaynağımız.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Restoratif Diş, Gülüş Tasarımı, Hollywood Smile, Periodontoloji, Çocuk Diş Hekimliği, Ortodonti, İmplant, Zirkonyum, Lamine, Porselen Kaplamalar gibi uygulamalarla bizleri tercih eden hastalarımıza sağlık ve estetiği bir arada sunuyoruz.

Megadentist olarak ağız ve diş sağlığı alanındaki tüm bilgi ve deneyimimizle yola devam ederken etik değerlere olan bağlılığımızdan, insan odaklı, dürüst ve güvenilir hizmet anlayışımızdan asla ödün vermiyoruz.

Sağlık için emek verdiğimiz tüm hizmet süreçlerinde hastalarımızın memnuniyetini hedefliyoruz. Net Promoter Score verilerine göre %98 olan memnuniyet oranımız, bu hedefe titizlik ve başarıyla ilerlediğimizin en güzel ispatlarından biri durumunda.

Ortodonti Tedavisi

Küçük yaşta başlanan ortodontik tedavilerin hasta ve hekim açısından olumlu sonuçları olsa da erişkin yaştaki insanlara da ortodontik tedavi uygulanmaktadır. Ortodontik tedavilerin süresi vakaya göre belirlense de bu süre 6 ay ile 36 ay arası değişebilmektedir. Ancak bu süre hastanın büyüme ve gelişim dönemine, kapanış bozukluğunun derecesine, hastanın ağız bakımına, tedaviye uyumuna, hekim ile uyumuna bağlıdır.

Ortodontik tedavi ihtiyacını sadece diş hekimi veya ortodontist belirleyebilir. Ortodontik tedavide özellikle geç kalınmaması gereken durumlar:

  • Dengeli olmayan yüz ve çene yapısı
  • Ağızdan solunum
  • Parmak emme, tırnak yeme, yanak/dudak ısırma gibi kötü alışkanlıklar
  • Uzun süre emzik ve biberon kullanma
  • Çiğneme ve konuşmada zorlanma
  • Aşırı ileride veya geride konumlanan çene yapıları
  • Önde konumlanmış dişler
  • Süt dişlerin erken veya geç kayıpları
  • Alt ve üst dişlerin hiç temas etmemesi veya fazla iç içe olması

Mutlu İnsanlar

Sağlık Turizmi
Sağlık Turizmi

Sıkça Sorulan Sorular

Ortodontik tedavi süresi, hastaların ortodondik tedavi prosedürüne ve ortodontik problemine göre değişiklik gösterebilir. İstenilen sonuca ulaşıncaya kadar sürdürülen ortodontik tedavi için ortalama 1 yıl süreceğinden bahsedebiliriz. Ancak bazı bireylerin biyolojik yapılarına, problemin şiddetine, diş ve çene kemiği sağlığına göre bu süre 2 yılın üstüne de çıkabilir.

Ortodonti tedavisi yaş sınırı için kesin bir yaş aralığı vermek çok doğru olmayacaktır. Ancak, çok küçük yaşlarda, henüz diş oluşumu tamamlanmadığı için ortodontik tedavi çoğunlukla mümkün olmamaktadır.

Ortodontik açıdan tedaviye ihtiyaç duyulan durumlar ne kadar erken tespit edilirse, tedavi süreci ve sonuç o kadar başarılı olmaktadır. Bu yüzden 7 yaşından itibaren düzenli diş hekimi kontrolü önerilmektedir. Ön çapraz kapanış, ön dişlerin dışarıya doğru fırlaması, üst çenedeki darlık gibi durumlar bu yaşlarda kendini belli edebilen sorunlardır. Ortodontik tedaviye çocuk yaşta başlanması, elbette birçok açıdan avantajlıdır; ancak günümüzde ortodontik tedavi, yetişkin hastalarda da sık sık uygulanmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Ortodontik tedavi sürecinde uygulanan diş telleri ve braketler dişleri çürütmez; ancak sabit diş teli uygulanmış hastaların diş hijyenine her zamankinden daha fazla önem vermeleri gerekmektedir. Eğer ağız hijyenine gereken önem verilmez ise teller ağızda uzun süre kaldığından dişlerde çürüklere neden olabilir. Bu durum, hareketli ortodontik tedaviler için geçerli değildir. Apareyler çıkarılabildiği için rahatlıkla temizlenebilmektedir.

Diş tellerinin dişe uygulanması aşamasında hasta herhangi bir acı hissetmez; ancak diş telleri takıldıktan sonra 7 ila 10 günlük bir zaman dilimi, diş tellerine adaptasyon dönemi olarak belirtilebilir. Bu dönemde konuşma, yemek yeme, gülümseme sırasında dudak ve yanak hareketleri nedeniyle oluşan sürtünmeden bir miktar acı hissedilebilir. Kısa bir süre sonra dudaklar ve yanaklar tellere ve braketlere alışır ve bu muhtemel hassasiyet son bulur.

Ortodontik tedavi sonrasında dişlerin tekrar bozulma ihtimali, dişlerin tedavi öncesi durumuna ve problemin türüne bağlı olarak değişmektedir. Örneğin, ayrık diş probleminde tedavi sonrasında da dişlerin yeniden ayrılması söz konusu olabilirken çapraz kapanış gibi durumlarda sorunun tekrarlama ihtimali çok azdır. Dişlerin eski haline dönmesini engelleyen bazı önleyici tedaviler vardır. “Retainer” ya da “pekiştirme” olarak adlandırılan bu tedaviler uygulandığında sonucun kalıcı olması sağlanabilir. Aktif tedavi ve pasif tedavi olarak ikiye ayrılan ortodonti tedavisinin aktif tedavi sürecinde, dişlerin yeri değiştirilirken pasif tedavi sürecinde ana tedavi pekiştirilir ve dişlerin konumu korunarak dişlerin sabitlenmesi amaçlanır.

Megadentist Dış Çekim
Muayene Odaları (11)
Muayene Odaları (09)
Muayene Odaları (03)
Muayene Odaları (01)
Kliniğimiz (15)
Kliniğimiz (09)
Kliniğimiz (04)
Kliniğimiz (02)

Hekimlerimiz

Hekimler TR

Hızlı Randevu Talep Formu

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field