İmplant Hizmetlerimiz

İmplant, diş eksikliklerinin tamamlanması ve doğal dişe en yakın çözümlerin üretilmesi amacıyla cerrah diş hekimleri tarafından uygulanan bir tedavi yöntemidir. Gerek çiğneme hissinin doğala en yakın olması, gerekse diğer dişlere müdahale etmeden tedavi imkânı yaratması; yaşadığımız yüzyılda implant içeren yöntemleri, en çok uygulanan tedavi yöntemlerinden biri haline getirmiştir.

İmplant diş nedir?

Halk arasında vidalı diş olarak da bilinen dental implantlar diş eksikliğini ortadan kaldırmak için çene kemiğinin içerisine yerleştirilen ve titanyumdan üretilen yapay diş köküdür. İmplant, doğal dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlayan en iyi alternatiftir. Diş kaybı ile ortaya çıkan önemli sorunlardan biri olan çene kemiğindeki erimenin durdurulması bugün için ancak implantlarla sağlanabilmektedir. İmplantlar, geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken doğal bir görünümü de beraberinde etirmektedir.

blank
blank

İmplant diş yapılabilmesi için gerekli kriterler neler?

Çene kemiğinin yeterli kalınlıkta ve yükseklikte olduğu durumlarda implant hemen yapılabilir. Çene kemiğinin yeterli olmadığı durumlarda ise bu bölgeye çeşitli işlemler uygulanarak kemik implanta uygun hale getirilir. Hastaların operasyon sonrası ağız hijyenine dikkat etmeleri gerekmektedir.

İmplant diş için herhangi bir yaş sınırlaması var mıdır?

İmplant diş için üst yaş sınırlaması yoktur. Büyüme ve gelişimini tamamlamamış çocuklarda ve gençlerde ise tercih edilmemektedir.

blank

İmplant diş yerleştirirken ağrı hissedilir mi?

İmplant diş yerleştirme işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için ağrı hissedilmesi söz konusu değildir. Operasyon öncesi rutin olarak lokal anestezi tercih edilmesine rağmen hastanın tercihi ve hekimin uygun görmesi durumlarında genel anestezi de kullanılmaktadır. İşlemin gerçekleştirildiği ilk gün çok az ağrı hissedilebilir. Bu ağrı hekimin uygun gördüğü bir ağrı kesiciyle kolayca geçecek seviyedir.

İmplant ve Doğal Diş

implant-dogaldis
implant-sonrası

Kullanılan implant diğer doğal dişlerle uyumlu bir şekilde ağızda yer almıştır. Restorasyon sonucunda diğer doğal dişlere hiçbir müdahele yapılmamıştır

Tüm Ağız İmplant

implant
dis-implant

Ağızda hiç diş kalmadığı zaman ya takıp çıkarılan tam damak kullanmak gerekir, ya da implant diş konforundan faydalanmak. İmplantlar hayat kalitenizi arttırırlar. İmplantlar . mevcut kemik yapınızı koruyarak kemik erimesini durdurur

Sorunuz mu var? Bizi hemen arayın!

İmplant diş yerleştirme işlemi ne kadar sürer?

Yerleştirilecek bölgeye ve implant diş sayısına bağlı olmakla beraber ortalama 30-60 dakika arasında süren bir işlemdir.

İmplant diş yerleştirildikten sonra neler yiyebilirim?

Diş hekiminiz operasyonu takip eden birkaç gün için size yumuşak yiyeceklerin ağırlıkta olduğu bir diyet önerecektir.

Dental İmplant bakımında benim rolüm nedir?

Fırçalama ve diş ipi kullanımı evde yapılacak tedavileri kapsamakla birlikte düzenli olarak diş hekimine gitmeniz gerekmektedir.

İmplant dişlerin ömrü ne kadardır?

Uygun şekilde kullanılıp, bakımı yapıldığı takdirde 40 yılı aşkın süre ile implantlarınız size hizmet edecektir. Megadentist implantdişleriniz için ömür boyu yenileme garantisi sunmaktadır.

Eğer implant diş kemikle birleşmez ve başarısız olursa ne olur?

İmplant bulunduğu yerden çıkartılır ve o bölgenin iyileşmesi beklenir. Yeterli süre sonunda mevcut kemik uygun ise başka bir implant o bölgeye yerleştirilir.

İmplant dişler sigorta kapsamında mıdır?

Çoğu işlem gibi dental implantta sigorta kapsamına girmemektedir. Diş hekimlerimiz sizler için uygun ve avantajlı ödeme seçenekleri sunmakadır.

Hemen Randevu Al

    İmplant - Mutlu İnsanlar

    blank
    blank